XIV. KERÜLETI HÍRHATÁR - Borsik: fenyegetettségben a magyar családok

XIV. KERÜLETI HÍRHATÁR
   
 2024.04.23.
 Kedd
Ma Béla napja van.
Holnap György napja lesz.
   EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2011. 09. 07. 16:30     


Borsik: fenyegetettségben a magyar családok
Élőlánccal tiltakozik a Parlament körül négy szakszervezeti konföderáció az elmúlt egy évben hozott, a munkavállalókat érintő intézkedések és az új Munka törvénykönyve ellen. Véleményük szerint csökkenni fognak a keresetek, védelem nélkül maradnak a munkavállalók, a szakszervezeteket nyíltan támadja a tervezet. Ez nem illik egy modern demokráciában, ahol létkérdés a szociális párbeszéd fenntartása - mondta Borsik János.

Élőlánccal tiltakozik a Parlament körül négy szakszervezeti konföderáció az elmúlt egy évben hozott, a munkavállalókat érintő intézkedések és az új Munka törvénykönyve ellen. Véleményük szerint csökkenni fognak a keresetek, védelem nélkül maradnak a munkavállalók, a szakszervezeteket nyíltan támadja a tervezet. Ez nem illik egy modern demokráciában, ahol létkérdés a szociális párbeszéd fenntartása - mondta Borsik János.

Az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke szerint a munkavállalók a kormányváltás óta rosszabb helyzetbe kerültek, a munkanélküliség továbbra is magas, a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetése pedig keresetcsökkenést hozott, a kormány ráadásul mellőzi a szociális párbeszédet. Hangsúlyozta: nagy a fenyegetettség a munka világában, a képviselők felelősséggel tartoznak választópolgáraiknak, az egyéni felelősségük nagy, nem lehet a párt- vagy frakciófegyelem "mögé bújni".

Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ), a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), és a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnökei hangsúlyozták: a rendezvény békés, pártmentes demonstráció lesz, és mind a négy konföderáció szeretne részt venni a háromoldalú - vagyis a kormány, a szakszervezetek és a munkaadók - egyeztetéseken is a Munka törvénykönyvéről.

A szakszervezetek hétfőn petíciót is átadnak a parlamenti pártok frakcióvezetőinek. Varga László, a SZEF elnöke hangsúlyozta: az elmúlt egy évet jellemző jogalkotásnak nem szabad folytatódnia, mert az elfogadhatatlan nemcsak az érdekképviseleteknek, és azok tagszervezeteinek, hanem az állampolgároknak is. A Munka törvénykönyvének tervezete "az utolsó csepp a pohárban" - fogalmazott.  Kifejtette: az idén 28-29 sarkalatos törvényt szeretne elfogadni az Országgyűlés, az élőlánccal arra szeretnék felhívni a képviselők figyelmét, és azt üzenni a parlamentnek, hogy "ne tovább", álljon helyre a normális párbeszéd, egyeztetés. 

Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke elmondta: egy olyan törvénykezési ciklus indul ősszel, amelyben több sarkalatos törvény mellett a nyugdíjrendszer és a munka világának átalakítása is terítékre kerül, valamint az adó- és járulékszabályokról is döntés születik, amelynek következtében megváltozhat a munkavállalók jövedelmi helyzete is. Az elnök szerint, ha ezt a "szellemet" viszi tovább a kormány a törvénykezésben, akkor szembemegy a magyar munkavállalók érdekeivel, és a képviselők magukra hagyják azokat, "akik az országot építik nap mint nap". Az élőlánccal erre szeretnék felhívni a képviselők figyelmét - jelezte Pataky Péter.

Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár a munkaadói szervezetek mellett két szakszervezettel - Liga Szakszervezetek, Munkástanácsok - tárgyalt a Munka törvénykönyvéről. Az államtitkár az egyeztetés utáni sajtótájékoztatón azt mondta: azokkal a szakszervezetekkel tárgyaltak, amelyek hajlandóak voltak az érdemi egyeztetésre. Ezzel kapcsolatban Pataky Péter azt mondta: diszkriminatívnak tartják, hogy a négy másik konföderációt nem hívták meg, ezt szerinte inkább politikai okok indokolták, ők ugyanis hajlandók az érdemi párbeszédre. Borsik János, az ASZSZ elnöke hangsúlyozta: a megjelölt határidőig a szakszervezetek megküldték javaslataikat a Munka törvénykönyvével kapcsolatban. 

Kuti László, az ÉSZT elnöke is kiemelte, figyelemfelhívásnak szánják a demonstrációt, amellyel azt üzenik a képviselőknek, hogy ők felelősek azokért a jogszabályokért, amelyeket elfogadnak


További hírek

  Nehogy tragikus hős legyen
2024. 04. 21. 10:22 hirhatar.hu
  Állami revizorok ellenőrzik titokban a betegeket a kórházakban
2024. 04. 21. 10:22 hirhatar.hu
  A bántalmazott nép és a kritikát nem tűrő remény
2024. 04. 21. 10:22 hirhatar.hu
  Balog Zoltánt saját hittársai jelentették fel a zsinati bíróságon
2024. 04. 18. 17:49 hirhatar.hu
  Havas Henrik építené Gattyán György médiabirodalmát
2024. 04. 18. 17:49 hirhatar.hu
  Vitézy Dávid szerint öt éven belül megépülhet a vidámpark Budapesten
2024. 04. 18. 17:49 hirhatar.hu
  Magyar Péter, a hiányzó hős
2024. 04. 13. 08:33 hirhatar.hu
  Bodrogi Gyula 90 éves lett
2024. 04. 13. 08:33 hirhatar.hu
  A világ legnagyobb IT vállalata tarol a használt laptopok piacán is
2024. 04. 12. 14:15 hirhatar.hu
  Voltak turistaházaink a Budai-hegyekben is
2024. 04. 09. 19:50 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | MÉDIAAJÁNLAT | SZABÁLYZAT | HÍRLEVÉL

(c)2o15 Hírhatár Lapcsoport