![]() |
|
|
|
Tweet |
|
|
![]() |
|
Valószínűleg 2017 tavaszán választ ismét Zugló 3-as választókerületében. Miután Sápi Attila 2016 január 21. óta nem jelent meg egyetlen testületi ülésen sem, így 2017 januárjában megszűnik a mandátuma. A választási törvény szerint, ugyanis ha egy képviselő egy éven keresztül nem jár testületi ülésekre, akkor elveszíti mandátumát.
Az MSZP-EGYÜTT-PM-DK-ÖSSZEFOGÁS ZUGLÓÉRT színeiben megválasztott 43 éves Sápi Attila korábbi hírek szeirnt év eleje óta kapja a 425 ezer forintos fizetését, de ez azért nem lehetséges, mert miután a képviselő nem adta le január 21-én a vagyonnyilatkozatát, a törvény szerint nem jogosult a képviselői illetményre. Lapértesülések szerint januárban egy melegítőben leszaladt az otthonával szemközti trafikba cigiért, beugrott még a szomszédos kocsmába egy sörre és egy kávéra, azóta senki nem látta. Számos találgatás látott napvilágot, mi történhetett Sápival. A Blikk azt írta, hogy kollégái nem tudnak róla, hogy lettek volna a férfinek haragosai, Tóth Csaba, a zuglói MSZP elnöke azt mondta, már öt éve ismeri a képviselőt, aki szerinte nagy munkabírású, és választókerületében kifejezetten közkedvelt.
Közben szintén a Blikk utánajárt, mi állt a rejtélyes eltűnés mögött. Mint kiderítette, Sápi képviselő egy XV. kerületi tízemeletes panelben élt élettársával és a nő gyermekeivel, annak ellenére, hogy a nyilvánosan fellelhető adatok szerint egy óbudai, panellakás az állandó lakcíme.
Sápi eltűnése felforgatta a Zuglót, és a helyzet 10 hónapja nem változott. A szocialista dominanciájú többség megszűnt, a kerület működőképessége azóta a Fidesz, illetve az MSZP politikusainak kompromisszumkészségén múlik. Karácsony Gergely polgármester az mno.hu kérdésére áprilisban elmondta: nem indítottak, de jog szerint nem is indíthattak belső vizsgálatot arról, hogy lehet-e önkormányzati szála az eltűnésnek.
Rozgonyi Zoltán Fidesz–KDNP-s alpolgármester szerint nemcsak a képviselő eltűnése okoz fejtörést, hanem az is, hogy a kerület másfél éve szinte működésképtelen. Hasonlóan vélekedett Czeglédi János (Jobbik) is, aki szerint valójában Zuglót most egy Fidesz–LMP–PM-es koalíció irányítja. Márciusban a négy bizottságban tevékenykedett Sápi Attilát háromból visszahívták, ám egyben, a közbiztonsági ügyekkel foglalkozó testületben maradhatott.
Közben az mno.hu májusban rendőrségi forrásokra azt írta, hogy teljeskörűen átvolágítják azt a cégláncot, amelynek Sápi Attila cége is benne volt. A politikus cégének ügyfélkörét már végigvizsgálták, ám nem találtak gyanús kapcsolatot. Sápi időközben felszámolt, magánnyomozással is foglalkozó vállalkozásán 100 millió forintos köztartozást kért számon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), úgy tudjuk azonban, nem a politikus cége maradt el a közterhekkel, hanem cégének alvállalkozói.
A 14. kerületi Hírhatár úgy tudja, háttérben már folyik az egyezkedés arról, ki indulhat az ellenzéki oldalon, a várhatóan tavaszra kiírandó választáson. Miután az ellenzéki oldalon elég mérges a viszony a felek között, nem valószínű, hogy sikerül majd olyan közös jelöltet indítani, aki képes lesz arra, hogy a Fideszt legyőzze.
A tét pedig nagy: sikerül-e olyan jelöltet bejuttatni a Zuglói Önkormányzatba, aki majd újra biztosíthatja Karácsony Gergelynek az egy éve megszűnt többséget. A precedenst talán éppen a tavalyi veszprémi időközi választás adhatja, ahol annak érdekében, hogy megtörjön a Fidesz kétharmados többsége az Országgyűlésben, az ellenzék képes volt összefogni egy civil jelölt, Kész Zoltán mögött.
|
|
|
|