![]() |
|
|
|
Tweet |
|
|
![]() |
|
Az átlátszó.hu közérdekű adatigénylésben kikérte a KLIK levelét, amelyet a Teleki Blnaka gimnázium igazgatójának küldött. Véleményük szerint aggályosnak tűnik, "politikai véleményen alapuló hátrányos megkülönböztetésnek minősülhet". Ezért az Átlátszó azt kéri, hozzák nyilvábosságra a levél szövegét, elküldésének jogszabályi alapját, és a levél kiküldéséről döntő KLIK-es tisztségviselő nevét. Általános sztrájk jöhet Az elmúlt hetekben a pedagógusok váltak egyfajta vezéreivé azoknak a társadalmi csoportoknak, amelyek szeretnék követeléseiket kikényszeríteni a kormányból. Az egészségügyi dolgozók, a közlekedési ágazat és a szociális szféra ugrásra készen várja, hogy a mostani hullámon ő is képes legyen társadalmi támogatottságot szerezni magának. A kormánynak egy ilyen helyzetben egyetlen eszköze van, ha a különböző társadalmi csoportokat „széttartja” és nem engedi, hogy térben és időben összeérjenek a követeléseik. Ez mintha most nem sikerülne, vagy esetleg hazárdjátékot űz a kormány? Ezt vizsgálta meg a Policy Agenda. Egy hónappal korábbi elemzésében a PA azt írta: „Az elmúlt öt évben soha nem voltunk ennyire közel ahhoz, hogy valódi, az ország életére is hatással levő sztrájk legyen, mint ma. De még mindig messze vagyunk egy általános sztrájktól. Ezt nem csak a „magyar néplélek” akadályozza meg, hanem az is, hogy a közélet iránt aktív társadalmi rétegben a kormánypártok támogatottsága jelentős, azaz egyes követelésekhez még lehet társadalmi támogatottságot szerezni, de egy általános, kormányellenes megmozduláshoz aligha.” Az elmúlt hetek eseményeinek hatására megerősödtek a tiltakozások. Elkezdődött Miskolcon a tömegközlekedési dolgozók sztrájkja. A volán társaságoknál nincsen bérmegállapodás és - a BKV-hoz hasonlóan, ahol még létszámleépítést is bejelentett a cég - sztrájkbizottság alakult. A MÁV szakszervezetei február 20-ig adtak határidőt a cégnek és rajta keresztül a kormánynak, hogy legyen megállapodás. Demonstrációval fenyegetnek a víziközmű-szolgáltatók szakszervezete is és a közszféra meghatározó részében sztrájkhoz közelít a helyzet.
Közben a Kölcseys tanárok is kiálltak Pukli mellett.
Korábban írtuk:
Talán még soha nem volt ilyen forró a légkör az oktatásban. Több fronton zajlik az elégedetlenkedés, de egyelőre a legnagyobb felháborodást a zuglói Teleki Blanka Gimnázium igazgatója elleni támadás váltotta ki.
Mint ismert, február 16.-án Pukli István, az intézmény vezetője emailt kapott a KLIK-től, amelyben olyan dokumentumokat kérnek tőle, amelyek egyértelműen számonkérés ízűek.
A pedagógus tiltakozások legaktívabb résztvevője, még Miskolcra is elment a hónap elején tüntetni, ebből lett a baj. Ez után kapta a levelet a KLIK-től. Nyilván azt akarják bizonyítva látni, hogy elhanyagolja vagy rosszul végzi a munkáját, aztán lesz ok is, amiért eltávolítsák.
Tegnap este Pukli István az ATV Egyenes beszéd című műsorának vendége volt, ahol elmondta: kihúzta a gyufát a KLIK-nél, nem is egyet, de nem fél attól, hogy eltávolítják posztjáról.
És ma beindult a közösség. Az igazgatót akarják megvédeni az emberek, ezért a Facebookon csoport is szerveződött. Azt kérik, aki teheti, pénteken menjen a zuglói gimnázium elé.
Tegnap a Civil Közoktatási Platform találkozóján egy nyilatkozatot fogadtak el, és megállapodtak abban, hogy sztrájkot is szerveznek a pedagógusok. A CKP támogatja a Tanítanék mozgalom 4, illetve a pedagógusok 25 pontját. A közeljövőben megalakul egy tiltakozást, tüntetéseket és sztrájkot szervező csoport, egy másik, amelyik az akut problémákat kezeli, és egy harmadik, amelyik egy új közoktatási törvényt dolgoz ki – szigorúan szögletes asztal mellett.
A Civil Közoktatási Platform nyilatkozata Ötven oktatási szakmai szervezet, szakszervezet és tiltakozó mozgalom megjelent képviselői létrehozták a Civil Közoktatási Platformot (CKP). A CKP megköszöni a közoktatás érdekében felemelt szavunkat megerősítő társadalmi szolidaritást, a szülők és a társszakmák támogatását.
A CKP várja további a közoktatásban működő civil szervezetek csatlakozását.
2016.02.16.
Az oktatásban uralkodó visszás állapotokat mi sem mutatja jobban, mint az az intő, amelyet egy szaladgálni nem akaró diák kapott:
|
|
|
|