![]() |
|
|
|
Tweet |
|
|
![]() |
|
A Papcsák Ferenc miatt országosan elhíresült budapesti kerület nagyon megszenvedte a 2010-14 közötti éveket. Politikai szempontból is. A volt fideszes kerületvezető kilóra fogyasztotta alpolgármestereit. 2012-ben Kovács Balázs, Papcsák korábbi jobbkeze mondott le.
Várnai László, a CivilZugló Egyesület elnöke, a tanácsadói szerződések, a közbeszerzési ügyek, a wécéje, a parkolója, a költségvetés, gyakorlatilag minden ügy miatt támadta a volt polgármestert. Túlzás nélkül mondhatjuk, hogy ő ásta ki ezeket az ügyeket a sajtó és mindenki más helyett. Igaz, önkormányzati képviselőként hozzá is jutott minden olyan információhoz, amit Papcsák igyekezett gondosan „eldugni”. Végül a BVSC-ügy miatt amolyan kegyvesztetté vált még a helyi Fideszben is Zugló volt polgármestere.
De mivel inkább a képviselőségre vágyott, nem indult polgármesterként. (Igaz, Papcsák Ferenc képviselőként is alul maradt Tóth Csaba MSZP-s jelölttel szemben, végül a Fidesz listájáról sikerült bejutnia a parlamentbe.) A Fidesz Rozgonyi Zoltánt, Papcsák korábbi alpolgármesterét indította a kerület vezetői posztjára. Végül egy rendkívül kiélezett helyzetben, meg egy rendkívül piszkos és éles kampányban, Karácsony Gergely, a baloldali ellenzék közös jelöltje nyerte meg a kerületi választást.
Nem mondhatjuk azt, hogy stabil és egyértelmű volt Karácsony Gergely jelölése, de a kampányban minden demokratikus ellenzéki párt támogatta őt. Legalábbis látszólag és az egyezség erejéig. A P+R parkoló ügyében tartott sajtótájékoztatón, a Városliget védelmében tartott flashmob alkalmával is, és még sorolhatnánk.
A látszólagos béke a baloldalon elég törékenynek mutatkozott. Voltak kisebb-nagyobb ügyek, amelyek felborzolták ideig-óráig a politikusokat és a közvéleményt, de kenyértörésre mindezidáig nem került sor.
Egészen múlt hét csütörtökig, amikor is az április 21-i testületi ülésen a Fidesz és az MSZP képviselői közösen úgy szavaztak, hogy támogatják a kormányzati elképzeléseket a Városliget megújítására. A határozatban felszólítják Karácsony Gergely polgármestert, hogy kezdjen tárgyalásokat arról, hogy a csaknem 200 milliárdos beruházás hogyan szolgálná legjobban Zugló érdekeit. A polgármester megvétózta a határozatot.
Néhány MSZP-s képviselő ezzel egyidőben közleményben reagált a zuglói képviselő-testület döntésére. Ebben Tóth Csaba, Zugló szocialista országgyűlési képviselője azt írja, egyetlen önkormányzat sem hozhat önállóan döntést az egész főváros jövőjét meghatározó ügyekben. A politikus szerint az MSZP zuglói képviselőinek szavazata kizárólag a zuglói emberek érdekeinek képviseletéről szól, hiszen jelenleg a döntések a helyiek feje felett, háta mögött és megkérdezésük nélkül születnek.
Horváth Csaba, az MSZP budapesti frakcióvezetője lapunknak azt mondta: új határozatjavaslatot nyújtanak be, amellyel korrigálják egy nappal korábbi tévedésüket.
„A mondat félreérthető, és nyilvánvalóan nem helyes, hogy ebben a formában került elfogadásra. Lesz lehetősége Karácsony Gergelynek benyújtani egy hasonló, de enélkül a szövegrész nélküli előterjesztést, amit készséggel meg fognak szavazni a zuglói szocialista képviselők.”
A határozatot a szocialisták valóban benyújtották, a testület pedig elfogadta azt.
Közben a Népszabadságban ismerte el Tóth Csaba, Zugló országgyűlési képviselője, hogy „Ebben a működésképtelennek látszó helyzetben a testület feloszlatása felé megy a történet”
Vagyis a Városliget kapcsán történt ütésváltás csak az egyik „tünete annak a kerületi politikai harcnak, amit Karácsony bőrére játszanak”. Kétségtelen, hogy lapunknak adott interjújában pár hete maga a polgármester is elismerte: „Lehet, hogy béke nincsen, de háború sincs, és már ez is előrelépés”.
Hogy ma mit gondol a történetről, azt maga Karácsony Gergely fogja elmondani nekünk.
|
|
|
|